3 Boyutlu Zemin Kaplama Nasıl Yapılır

3 Boyutlu Zemin Kaplama Nasıl Yapılır

3 Boyutlu Zemin Kaplama Nasıl Yapılır, nerelere uygulanır. Toprak zemin hariç her zemine uygulanır. 

Uygulama yapılırken dikkat edilecek hususlar sırasıyla;
Zemin Etüdü: zeminin terazisi, yüzeyde hareketli parça veya nem, yağ lekesi varsa alt zemin uygulaması için bu sorunlar giderilmelidir.
Alt Zemin Uygulaması: 3 Boyutlu Zemin Kaplama yapılırken en önemli hususlardan biride sağlam ve terazide bir alt zemin oluşturmaktır. Burada alt zemin sadece terazide bir zemin hazırlamak değildir. Alt zemin aynı zamanda su yalıtımı sağlamalıdır. Zeminin durumuna göre epoksi esaslı solüsyon ile alt zemin hazırlanır.
Uygun Görsel Seçimi: Uygulama için kullanılacak görseller yüksek çözünürlükte olmalıdır. Biz Hergül İnşaat olarak görselleri Shutterstock dan temin ediyoruz. Talebe göre Photoshop, Corel Draw gibi grafik programları ile kişiye özel çalışmalar yapıyoruz. Seçilen görsel grafik programlarında istenen ölçüye göre hazırlanıp baskıya verilir.
• Görselin Zemine Uygulanması: İşin zor kısmıdır, bu aşamada dikkatli ve titiz davranılmalıdır. Görselle zemin arasında hava kabarcığı bırakılmamalıdır. Aksi takdirde bu boşluklar zamanla büyüyüp üst zeminin deforme olmasına, çatlayıp bozulmasına neden olacaktır. Görsel zemine uygulandıktan sonra yüzey temizlenip üst zemin için hazır hale getirilir.
• Üst Zemin Uygulanması: Bu aşamada işin en önemli kısmına geldik. Bugün ülkemizde bu işi yapanların büyük çoğunluğu yapıştırıcı, etiket, dolgu malzemesi olarak hazırlanmış şeffaf epoksi ürünleri kullanıyor. Haliyle yapılan uygulamalarda kısa sürede deforme olup insanlar için pişmanlığa dönüşüyor. 

Üst kısıma metrekareye 3 kg solüsyon dökerek zemini kurumaya bırakıyoruz. Biz zemin kaplama için özel ürettirdiğimiz epoksi esaslı solüsyonu kullanıyoruz ve bu işi yapacak kişilerede öneriyoruz.

Anlaşılacağı gibi bu işte en önemli husus kullanılan malzemedir. 3D epoksi zemin kaplama yapımında insanların kullanılan malzemelerin, insan sağlığına zararlı olduğu endişesidir. Sürekli ar-ge çalışması devam eden ürünün insan sağılığına zararlı olmadığını gösteren sertifikaları aşağıdadır.

3 boyutlu zemin kaplama (5)

3 Boyutlu Zemin Kaplama

3 boyutlu banyo zemin (7)

3 boyutlu banyo zemin

3 boyutlu zemin kaplama (9)

3 boyutlu zemin kaplama

3-boyutlu-banyo-zemin

üç boyutlu zemin kaplama

3 boyutlu banyo (2)

3 boyutlu banyo

3 boyutlu zemin kaplama (20)

3d zemin kaplama

3 boyutlu zemin kaplama (7)

3 boyutlu epoksi zemin kaplama

3 boyutlu zemin kaplama (10)

3d epoksi zemin kaplama

 

 

 

 

 

 

 

 

3 boyutlu zemin kaplama nasıl yapılır

3 boyutlu zemin kaplama nasıl yapılır


%d blogcu bunu beğendi: